Drogi Rodzicu,
            Idź spokojnie do pracy, a my zaopiekujemy się Twoim dzieckiem.
Działamy nieprzerwanie od 2010 roku, mamy stałą kadrę z wysokimi kwalifikacjami i doświadczeniem.

W naszym przedszkolu jesteśmy blisko natury, witają nas ptaki, zbieramy jabłka i orzechy w sadzie. Poznajemy świat przez doświadczanie i obserwację. U nas Wasze dziecko znajdzie harmonijne i bezpieczne miejsce na zawieranie przyjaźni w niewielkich grupach. Stworzyliśmy Przedszkole, które sprzyjaja rozwojowi wyobraźni, kreatywności oraz uważności. Nasze przedszkole wyróżnia przestronny, kolorowy i bogato wyposażony plac zabaw, sprzyjający kontaktowi z przyrodą.  Otacza go dużo zieleni, drzew, krzewów, a co roku przylatuje do nas para bocianów. Pragniemy, aby bogactwo przeżyć, z jakim spotyka się dziecko, kształtowało w nim pełen miłości związek ze światem, rozwijało uczucia wyższe: szacunek, wdzięczność, współczucie i przygotowało je do mądrego życia.

PRZEDSZKOLE CZYNNE CODZIENNIE
7.00 - 17.00

W naszym przedszkolu grupy liczą 9 i 16 dzieci  - grupy mieszane wiekowo.
Grupa Pszczółki (4,5 - 6 lat)
Grupa Misie (2,5-4 lata)
  • Przedszkole znajduje się w domu wolnostojącym z ogrodem.
  • Dzieci mają do dyspozycji przestronny, "zielony" plac zabaw wyposażony w kolorowe, drewniane zjeżdżalnie, ciuchcie i inne atrakcje. Mają do dyspozycji zacieniony taras z ławami oraz altanę z miejscem na piaskownicę i drabinki. Sprzęty przystosowane są dla dzieci i posiadające wszystkie atesty bezpieczeństwa.
  • Domowa atmosfera przedszkola pozwala na indywidualny kontakt z każdym dzieckiem.
  • Wystrój, kolorystyka wnętrz, subtelne otoczenie oraz zabawki z naturalnych materiałów działają wyciszająco, dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i ciepła.
  • Grupy są mieszane wiekowo. Pomaganie młodszym zachęca starsze dzieci do wyrażania naturalnego pragnienia bycia życzliwym i wyrozumiałym. Dzieci młodsze uczą się od starszych kolegów i mogą liczyć na ich pomoc.
  • Nauczyciele posiadają doświadczenie oraz wymagane kwalifikacje w zakresie opieki i edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Kadra :

• mgr Magorzata Kuleszewicz -Dyrektor, nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel jęz.angielskiego, pedagog
  • mgr Joanna Biela - nauczyciel wychowania przedszkolnego/ nauczyciel wspomagający, pedagog, socjoterapeuta, oligofrenopedagog
  • mgr  Paulina Kos - nauczyciel wychowania przedszkolnego
  • mgr Anna Krasnopolska - nauczyciel rytmiki
  • mgr Marta Wojsznis - logopeda
  • mgr Paulina Baziuk - fizjoterapeuta dziecięcy  -zajęcia korekcyjne z piłką
  • Grap Coach Academy - zajęcia korekcyjne z elementami judo i gimnastyki

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM „JESTEM”

Schodzenie się dzieci.
Zabawy spontaniczne według zainteresowań: zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe (rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, grafomotorykę), rozmowy kierowane zgodnie z zainteresowaniem dzieci.

8.30 - 9.00

Realizacja zadań edukacyjnych (podstawa programowa) -zajęcia z grupą.

9.009.45

Śniadanie (przygotowanie do śniadania, zabiegi higieniczne: mycie ząbków, rąk)

9.45 - 10.45

Zajęcia i zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci. Zajęcia dodatkowe - rytmika, gimnastyka korekcyjna, zajęcia z piłką, itd.

Czynności porządkowe (ok.15 min).

11.00 - 12.00

Realizacja zadań edukacyjnych (podstawa programowa) -zajęcia z grupą. Praca w grupach, praca z książką.

12.00 - 13.00

Zabawy na placu zabaw, zajęcia i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spacery i obserwacje przyrodnicze.

13.00 - 13.30

Obiad (czynności porządkowe, mycie rąk).

13.30 - 14.00

Odpoczynek poobiedni ( czytanie bajek, ćwiczenia relaksacyjne)

14.00 - 15.15

Dzieci młodsze: drzemka.

Dzieci starsze: zajęcia stolikowe, słuchanie opowiadań.

15.00 - 15.30

Podwieczorek (przygotowanie do podwieczorka, zabiegi higieniczne.)

W pogodne dni podwieczorek na świeżym powietrzu.

15.30 - 16.30

Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe./ Zabawy dowolne według zainteresowań na placu zabaw i ogrodzie.

Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości (dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi).

16.30 - 17.00

Omówienie z dziećmi wydarzeń dnia , rozchodzenie się dzieci do domu